Кошик
+38097-733-32-02
+38097-733-32-02
Будівельні матеріли від "СТРОЙТЕХГРАД"

Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі купити; продаж щебеню в Одесі

Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі
Щебінь — неорганічний зернистий сипучий матеріал із зернами крупністю понад 5 мм, одержуваний подрібненням гірських порід, гравію і валунів, попутно добутих розкривних і вміщуючих порід або некондиційних відходів гірських підприємств по переробці руд (чорних, кольорових і рідкісних металів металургійної промисловості) і неметалічних копалин інших галузей промисловості і подальшим розсівом продуктів дроблення).
Властивості щебеню
Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі
Середня щільність щебеню — від 1,4 до 3 г/см3.
[ред.] Фракції
Стандартні:
1. від 3 до 8 мм; (т. зв. єврощебінь)
2. від 5 до 10 мм;
3. від 10 до 20 мм;
4. св. 5 до 20 мм;
5. св. 20 до 40 мм;
6. св. 25 до 60 мм;
7. св. 20 до 70 мм;
8. св. 40 до 70 мм;
Нестандартні:
1. від 10 до 15 мм;
2. св. 15 до 20 мм;
3. св. 80 до 120 мм
4. св. 120 до 150
[Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі

Щебінь підвищеної лещадности.
Лящадність — параметр, що визначає ступінь площинності щебеню (від слова «лящ», тобто плоский як лящ). У щебені нормують вміст зерен пластинчастої та голчастої форм. До зерен пластинчастої та голчастої форм відносять такі зерна, товщина або ширина яких менше довжини у три рази і більше. За формою зерен щебінь поділяють на чотири групи:
Група Вміст зерен
пластинчастої та голчастої форм
I кубовидна до 15%
II покращена від 15% до 25%
III звичайне від 25% до 35%
IV звичайне від 35% до 50%
Необхідно зауважити, що лящадність — одна з найважливіших характеристик якості щебеню. Використання щебеню кубовидної форми дає найбільш щільну трамбування. Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі
Наявність у щебені зерен пластинчастої та голчастої форм призводить до збільшення міжзернової порожнистості в суміші. Це в свою чергу призводить до збільшення витрати сполучного компонента, а це тягне за собою додаткові матеріальні витрати. Крім того, кубовидний зерна мають більшу міцність, ніж зерна пластинчастої та голчастої форм. Отже, використання кубовидного щебеню у виробництві економічно доцільніше.
[ред.] МорозостойкостьЩебень Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі
Морозостійкість щебеню характеризують числом циклів заморожування і відтавання. Дозволяється оцінювати морозостійкість щебеню по числу циклів насичення в розчині сірчанокислого натрію і висушування. По морозостійкості щебінь підрозділяють на марки: F15, F25, F50, F100, F150, F200, F300, F400. У будівництві В основному застосовують щебінь з маркою морозостійкості не менше F300 (300 циклів заморожування і відтавання).
[ред.] Міцність
Міцність щебеню характеризують межею міцності вихідної гірської породи при стисканні, дробимостью щебеню при стисненні (роздавлюванні) в циліндрі, і зносом в полочном барабані. Ці показники імітують опір кам'яного матеріалу при впливі проходять по дорозі транспортних засобів і механічні впливи в процесі будівництва дорожніх конструкцій (укладання й ущільнення котками). В залежності від марки щебінь ділять на групи: високоміцний М1200-1400, міцний М800-1200, середньої міцності М600-800, слабкої міцності М300-600, дуже слабкої міцності М200. У щебені нормують вміст зерен слабких порід з межею міцності вихідної породи при стисканні у водонасиченому стані до 20 МПа. По ГОСТ 8267-93 щебінь марок М1400, М1200, М1000 не повинен містити зерна слабких порід в кількості більш 5%, щебінь марок М800, М600, М400 більше 10%, щебінь марок М300 і М200 більше 15% за масою. Найбільшим попитом користується гранітний щебінь міцністю М1200, рідше використовується високоміцний гранітний щебінь або базальтовий щебінь з маркою міцності М1400-1600. В основному він використовується у виробництві важких високоміцних бетонів, в несучих мостових конструкціях, фундаментах.
Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в ОдессеРадиоактивность щебеню
Радіоактивність щебеню — найважливіша характеристика, з якої звичайно починається обговорення якості будівельного щебеню з покупцем. Якщо продукція повинна бути придатна для всіх без винятку видів будівельних робіт, що має бути підтверджено відповідними сертифікатами і санітарно-епідеміологічними висновками, дослідженнями спец. лабораторій, то це означає, що весь поставляється гранітний щебінь та ін. види високоміцного щебеню відносяться до I-го класу за радіоактивністю (менше 370Бк/кг). Для будівництва доріг підходить щебінь II класу за радіоактивністю (більш 370Бк/кг)
Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в ОдессеПрименение
Зерна щебеню мають різну форму, в залежності від лещадности. Поверхня їх шорстка, тому вони добре зчіплюються з цементно-піщаним розчином у процесі виготовлення бетону.
Щебінь фракції 3-8 й 5-20 використовується для виробництва бетону та виробів з нього. Фракції 20-40 найчастіше застосовують під час закладання фундаментів будівель (як частина «подушки»), а фракції 25-60 і 40-70 використовуються в дорожньому будівництві.
Щебінь фракції 25-60 може використовуватися виключно для баластного шару залізничної колії. (ГОСТ 7392-2002). У будівництві, відповідно з ГОСТ 8267-93, використовуються інші фракції щебеню.
[ред.] Різновиди щебеню

Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі]Гранітний щебінь
Гранітний щебінь — це щебінь з твердої гірської породи зернистої будови, яка є найпоширенішою на Землі. Гранітна скеля являє собою магму, викинуту на поверхню землі і затверділу. Складається з добре сформованих кристалів польового шпату, кварцу, слюди і т. д. І має колір червоний, рожевий або сірий, оправляемый від переважання в ньому шпату і слюди. Брили зазвичай отримують шляхом вибуху монолітної скелі, потім вони дробляться в машині, а отриманий щебінь просіюється по фракціях. Це останній етап виробництва щебеню.
Фракції гранітного щебеню
0-5 мм (гранітний відсів) — найдрібніша фракція гранітного щебеню, застосовується як декоративний матеріал для обробки, а також для відсипання доріжок і доріг, дитячих та спортивних майданчиків;
5-20 мм — дрібна фракція (суміш фракцій 5-10 і 10-20), що користується найбільшим попитом. Використовується у виробництві бетону і конструкцій з нього, у фундаментних роботах, при заливці мостових конструкцій, мостового полотна, дорожніх і аеродромних покриттів підстав; Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі
20-40 мм — середня фракція. Застосовується у виробництві бетону, залізобетонних конструкцій, у будівництві автодоріг і залізних доріг, трамвайних ліній, при закладці фундаменту й зведенні виробничих будівель;
20-70 мм, 40-70 мм — велика фракція, використовується у виробництві бетону, масивних конструкцій з нього і на роботи з великим обсягом бетону. Застосовується також у дорожньому будівництві в межах населених пунктів, при зведенні виробничих будівель і споруд;
70-120 мм, 120-150 мм, 150-300 мм (БУТ) — рідко використовується. Застосовується в декоративних цілях, зазвичай для обробки парканів, водойм, басейнів.
Це стандартні, найбільш часті способи використання даних фракцій гранітного щебеню, однак для кожної з них існує безліч варіантів застосування.
За технічними характеристиками гранітний щебінь є міцним (марка 800-1200) і високоміцним (марка 1400-1600), морозостійким (марка 300-400), з низькою лещадністю (5-23%) і 1 класом радионуклидности (А (еф) < 370 Бк/кг). Показники вмісту радіонуклідів, шкідливих компонентів і домішок відсутні або не перевищують норми, що підтверджується відповідними сертифікатами та висновками, що видаються після проведення досліджень.
Хороші властивості граніту роблять його популярним будівельним матеріалом. Це кращий наповнювач для високомарочного бетону. Граніт також використовується як декоративний камінь. Він може бути сірим, червоним або рожевим і мати безліч відтінків, після шліфування і полірування має красиву дзеркальну поверхню. Граніт в основному складається з кристалів польового шпату, кварцу, слюди, зміст яких впливає на колір і відтінки каменю.
Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в ОдессеГравийный щебінь
Гравійний щебінь — щебінь, одержуваний шляхом просіювання кар'єрних породи, а також шляхом дроблення природного кам'яної скелі. По міцності гравійний щебінь поступається гранітного щебеню, але є й переваги — радіоактивний фон його зазвичай дуже низький і ціна нижча, ніж на гранітний.
Гравійний щебінь застосовують для фундаментних робіт, для бетонів, у виробництві ЗБВ, при будівництві доріг.
Існує два види гравійного щебеню:
Колотий щебінь — це звичайний природний або подрібнений,
Гравій — це округлі камінці, як правило річкового або морського походження.
Існують наступні фракції гравійного щебеню: 3-10 мм, 5-20 мм, 5-40 мм, 20-40 мм
Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в ОдессеИзвестняковый щебінь
Вапняковий щебінь — продукт дроблення осадової гірської породи — вапняку, що складається головним чином з кальциту (карбонат кальцію СаСО3).
Вапняковий щебінь (іноді його ще називають вапняний або доломітовий щебінь) — один з основних видів щебеню, який крім гравійного і гранітного щебеню застосовується в дорожньому будівництві, а також при виготовленні залізобетонних виробів.
[ред.] Вторинний щебінь
Щебінь, одержуваний при дробленні будівельного сміття — бетону, цегли, асфальту. Стандарти описані в ГОСТ 25137-82. Для його отримання використовується те ж саме обладнання, що і при виробництві інших видів щебеню, процес складається з наступних основних стадій: спочатку будівельне сміття за допомогою навантажувача поміщається в бункер живильника, потім дробарка розбиває великі шматки на щебінь, після цього проводиться вибірка металевих включень (на металобрухт) і подальше фракціонування щебеню на гуркоті (попитом користується і несортированная фракція).
Главное достоинство вторичного щебня — дешевизна, в среднем он в два раза дешевле гранитного. Энергозатраты на его производство по сравнению с другими видами щебня могут быть меньше до 8 раз. Себестоимость бетона с использованием вторичного щебня в качестве крупного заполнителя сокращается на четверть.
По прочности, морозостойкости и некоторым другим характеристикам вторичный щебень уступает щебню из натуральных материалов, однако имеет широкое применение:
в качестве крупного заполнителя для бетона прочностью 5…20МПа;
у дорожньому господарстві (відсипка доріг, з'їздів, використання в якості нижнього шару доріг, що не мають статусу федеральних);
в роботах з благоустрою (посипання під асфальтовані майданчики, тротуари);
для зміцнення слабких грунтів (траншеї інженерних мереж, днища котлованів);
Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі]Шлаковий щебінь
Шлаковий щебінь отримують дробленням відвальних металургійних шлаків або спеціальною обробкою вогненно-рідких шлакових розплавів (литий шлаковий щебінь). В даний час розроблені і застосовуються в будівництві різноманітні види бетонів із застосуванням як в'яжучих, так і заповнювачів на основі металургійних шлаків. Вартість виробів з шлакових бетонів на 20-30% менше, ніж традиційних. Щебінь Одеса; купити щебінь в Одесі; продаж щебеню в Одесі

Інші статті