Кошик
29 відгуків
+380 (97) 733-32-02
Будівельні матеріли від "СТРОЙТЕХГРАД"

Цегла Одеса купити ціна

Цегла в Одесі купити Як вибрати цегла
Цегла (тлумачний словник) – це брусок обпаленої глини. Але тоді силікатна (тобто не глиняний) цегла – і не цегла зовсім, а якийсь твердий матеріал схожий на нього за формою. До речі, так і є — на ці два матеріали існують різні Гости, і будівельники дуже чітко проводять між ними кордон. Отже, ми будемо розглядати в основному керамічну цеглу, тому що він і є справжній цегла (і за словником, і за Гостом). Керамічна цегла має кілька різновидів: будівельний (він же рядовий, «звичайний», «повнотіла»), пустотіла (він же «економічний», «дірковий», «щілинний», «самонесучий»), облицювальна цегла, имееющий безліч підвидів: фасадний, фасонний, фігурний, глазурований, ангобірованний. Види цегли можуть поєднуватися. Наприклад, фасадна цегла буває і порожнистою, і повнотілою, а фасонний – і будівельними, і облицювальним. По фактурі поверхні ложковой і тичкова граней вироби можуть бути гладкими або рифленими.

Керамічний матеріал використовують також при кладці печей і камінів. Для тих частин, що безпосередньо контактують з відкритим вогнем, необхідний шамотна (вогнетривкий) цеглу, а для обробки беруть «камінний» – аналог облицювального фасонного. Клінкерною цеглою мостять доріжки.

Існує два методи виготовлення керамічної цегли: пластичний і напівсухого пресування. У першому випадку глиняну масу вологістю 17...30% видавлюють із стрічкового пресу, а потім сушать і обпалюють. Другий спосіб менш поширений — сирець формують з глини вологістю 8...10% сильним пресуванням; такий матеріал не рекомендують для будівництва приміщень з розрахунковою високою вологістю.
Нормативні вимоги до керамічної цегли

В даний час діють стандарти ГОСТ 7484-78 «Цегла та камені керамічні лицьові. Технічні умови» і ГОСТ 530-95 «Цегла та камені керамічні. Технічні умови», що прийшов на зміну ГОСТ 6316-74 і ГОСТ 648-73.

Відсутність шлюбу означає:

 

відповідність реальної міцності на стиск заявленої марці. Виробляють цеглу марок М75, М100, Мl25, М150, М200, М250, М300. Цифри позначають межу міцності в кг/см2; підбирати матеріал треба виходячи з розрахунку навантаження на стіни;

відповідність пористості марку по морозостійкості, тобто кількістю циклів поперемінного заморожування/відтавання, яке здатний пережити цегла, перебуваючи у воді більше доби. Маркування по цьому параметру містить букву «F»; існуючі марки морозостійкості: F15, F25, F35, F50. У середній смузі Росії використовують вироби марки F35. Для теплих регіонів, як правило, цілком достатньо, якщо будівельний цегла «терпить» 15 циклів. Облицювальна цегла F15 масово не виробляють – по ГОСТУ його дозволено випускати тільки в південних районах, і тільки у випадку, якщо досвід минулого будівництва в цих місцях із застосуванням неморозостойкого матеріалу виявився позитивним;

відповідність водопоглинання нормативу – не менше 8% для повнотілої цегли та не менше 6% для пустотілого;

відповідність вироби заданого розміру. Як і раніше, стандарт – 250×120×65 мм. Існують також: цегла потовщена – 250×120×88 мм, одинарний модульних розмірів – 288×138×63 мм, потовщений модульних розмірів – 288×l38×88 мм. Крім того, ГОСТ дозволяє підприємствам-виготовлювачам за угодою із споживачем випускати на замовлення вироби нетрадиційних габаритів і форм. Найчастіше зустрічаються: полуторний цегла – 250×120×103 мм і подвійний – 250×l20×138 мм Однак, у всіх випадках відхилення розмірів від стандарту (або від розмірів, зазначених у договорі) не повинно перевищувати: по довжині ±5 мм, по ширині ±4 мм, по товщині ±3 мм Для облицювальних виробів вимоги за відхиленнями суворіше: по довжині ±4 мм, по ширині ±3 мм, по товщині -2...+3 мм.

кількість т. зв. «половняка» в партії не перевищує 5%;

відповідність зовнішнього вигляду стандарту. Поверхня граней повинна бути плоскою, ребра – прямолінійними. Правда, у будівельного матеріалу допускаються заокруглення вертикальних ребер радіусом до 15 мм;

відповідність екологічним нормам. Питома ефективна активність природних радіонуклідів не повинна перевищувати 370 Бк/кг;

цегла не повинен містити домішок вапна і каміння. В принципі, вапно входить в склад сировинний глини, але при цьому вона дрібно помолота. Якщо ж залишаються великі частки, надалі вони починають вбирати вологу і розбухають (появляет т. н. «дутик»), відколюючи шматочки цегли;

маса будь-якого цегли у висушеному стані не повинна перевищувати 4,3 кг

По складу й способу виробництва цегла ділиться на дві групи:

Керамічна цегла отримують шляхом випалу глин і їхніх сумішей.
Силікатна цегла-складається приблизно з 90% піску, 10% вапна і невеликої частки добавок.
Суміш відправляється в автоклав, а не в обпалювальну піч, як у випадку з керамічною цеглою. Якщо додати пігменти, можна одержати силікатну цеглу практично будь-якого кольору – синій, зелений, малиновий, фіолетовий.
Яка цегла і для чого
За призначенням керамічна цегла ділиться на рядовий (він же будівельний) і лицьовий (він же облицювальний, облицювання, оздоблювальний, фасадний). Окремо стоїть пічної цегла. Рядовий цегла використовується для внутрішніх рядів кладки або для зовнішніх рядів, але з наступною штукатуркою. Рядовий цегла може мати на бічній стороні втиснутий геометричний малюнок (для кращого зчеплення зі штукатурним розчином). Лицьова цегла-однорідного кольору, має дві гладкі, рівні лицьові поверхні (так звані «стусан» і «ложок»). Він, як правило, пустотілий (тобто в його «тілі» багато порожнеч, що робить стіну з такої цегли «тепліше»).
Фактурна цегла також відноситься до облицювання (з рельєфним малюнком лицьової поверхні) і фасонний (або фігурний, профільний) для кладки складних форм: арок, стовпів і т. п.
Пічної цегла буває різних розмірів (навіть з долоньку). Іноді його роблять із рельєфом. Для топкової частини камінів використовують шамотна цегла, виготовлений з вогнетривких глин і витримує температуру вище 1000°С.
Шамотна цегла має піщано-жовтий колір і зернисту структуру.
Так що при покупці цегли головне знати, для чого Ви, власне, його купуєте. І не переплутайте! Не польститесь на «гарненьке» і викладете стіни лицьовою цеглою замість рядового. А потім підрахуєте витрати і прослезитесь. Або, навпаки, захочете заощадити і облицюєте будинок рядовим цеглою. Але тоді будинок буде виглядати не дуже красиво.

Зовнішній вид цегли
У цегли «розумні» розмір: 250х120х65мм. Будівельнику зручно брати його однією рукою. У довжину укладаються дві цегли по ширині, плюс сантиметр на шов. Але товщина може варіюватися. І тоді цеглу отримують назви: одинарний (товщина 65мм), потовщений, або полуторний (88мм). Цегла великих розмірів ГОСТ визначає як камінь керамічний. Стандартний камінь керамічний, або подвійна цегла (як часто називають його продавці) – 250х120х138мм. Полуторний цегла і камені значно економлять витрату розчину і час будівництва. І не думайте, що будівельники візьмуть з Вас більше грошей за підняття тягарів. Їм самим краще: кинув десяток каменів – і стіна готова! Крім цього, каменів потрібно менше, а ціна їх не збільшується. Так, наприклад, подвійний лицьова цегла дорожче одинарного всього наполовину, а за розміром в два рази більше.

Колір цегли в основному залежить від складу глини. Більшість глин після випалу мають класичний цегельний колір. Такі глини називаються красножгущимися, а сама цегла – червоним. Рідше зустрічаються беложгущиеся глини, з них виходить жовта, абрикосова або біла цегла. Іноді в сировину вводять різні пігментні добавки. Наприклад, коричневий цегла можна одержати тільки за допомогою пігментних добавок. За Гостом цегла за кольором повинен відповідати зразку-еталону, затвердженому заводом. Часто на заводах існує кілька еталонів, і виникає небезпека купити «строкату» партію цегли.
По наличию пустот в теле кирпич лицевой и рядовой делится на пустотелый и полнотелый (камни керамические бывают только пустотелыми). Чем больше пустот (их может быть больше 50%), тем кирпич теплее. Получается, что при использовании пустотелого кирпича стены можно сделать меньшей толщины, и теплоизоляция от этого не ухудшится. У пустотелого кирпича меньше масса, и в результате – меньше нагрузка на фундамент. Это – его достоинство. Но есть и сложность: при кладке такого кирпича отверстия могут забиться раствором, и он станет более «холодным». Чтобы этого избежать, нужно брать кирпич с пустотами меньшего диаметра и более вязкий раствор. Кирпич можно сделать еще более «теплым» за счет внутренней пористости керамического черепка (то есть самого материала). Такой кирпич называют поризованным. Кстати, поризованный кирпич по сравнению с обычным лучше заглушает звуки. Итак, понятно, что для экономии времени и денег лучше покупать не обычный кирпич, а полуторный. А еще лучше – камень керамический. А вот цвет можно выбирать по вкусу – он не влияет на качество кирпича. Якщо хочеться будинок тепліше (але не за рахунок товщини стін), потрібно брати порожнистий або поризований цегла. Але тоді використовуйте більш в'язкий розчин, щоб порожнечі не забивалися.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner