Кошик
29 відгуків
+380 (97) 733-32-02
Будівельні матеріли від "СТРОЙТЕХГРАД"

Дошка обрізна Одеса

Обрізна дошка – це дошки з обробленою кромкою, з яких видалена кора. Як правило, вони мають ширину до одного метра і довжину – за бажанням замовника, але найчастіше, вона коливається в межах 2 – 8 метрів. Стругана дошка – використовується для виготовлення меблів і має не тільки оброблені крайки, але і стругану – поліровану поверхню. Самою популярною і затребуваною є стругана дошка 25 мм завтовшки. Вона використовується для виготовлення меблів, а так само при покрівельних роботах. Але повернемося до купівлі обрізної дошки. Щоб купити якісну обрізну дошку, потрібно звернути увагу, що якісна обрізна, дошка не має сучків, тріщин, отворів і інших дефектів. Як правило, при продажу обрізної дошки сортування та оцінку виробляє продавець. Сортування дошки і бруса проводиться в відповідності з вимогами Госту 6564-84 «Пиломатеріали і заготовки. Правила приймання, методи контролю, маркування і транспортування». Сорт вказується в штампі на торці дошки. 10% від загального обсягу матеріалу, як правило, йде на пересортицю – помилки контролерів ВТК і приховані дефекти самої деревини. Сортність дошки залежить від її товщини і ширини. Саме цими параметрами визначаються її властивості та «назва», наприклад, «дошка 25х150» або «дошку 25х100». При покупці великих партій замовник не може відібрати кожну дошку особисто. Як правило, для перевірки такої партії здійснюється вибірковий відбір дощок при упаковці партії в штабелі. Обсяг купується матеріалу вважається в щільних кубічних метрах, так само у відповідності з ГОСТами. Сторони дощок з однієї сторони в штабелі повинні бути вирівняні, для того. Щоб можна було правильно зробити виміри. Окремої розмови заслуговує так званий європол — дошка для його виготовлення набирається з окремих планок широко перерізу і склеюється водостійким клеєм. Що дозволяє запобігти деформації деревини під впливом вологи і температурних перепадів. Європол відрізняється повним збігом місць стикування і рівним візерунком, що дозволяє зробити місця стикування дощок практично непомітними. Європол можна укладати прямо на теплі підлоги.
Хвойна обрізна дошка – вибрати найкраще!
Міцність і краса деревини, а так само її стійкість до зовнішніх впливів залежать від породи дерева. Найдешевшою вважається деревина поширених листяних порід: осика та береза. Недолік берези – твердість, утрудняє обробку з одного боку і податливість всіляким видам гниття і псування. Осика рідко має рівний стовбур і теж не так довговічна, як інші породи дерева. Більш цінними, і отже, дорогими породами дерева вважаються хвойні. Хвойні дерева, в більшості своїй ростуть прямо, мають один яскраво виражений стовбур, високо починається крону і досягають великої висоти і товщини. Тому дошка з хвойних порід дерева завжди виявляється кращої якості, ніж аналогічна з листяних. Нерідко, покупці, які мають невеликий досвід покупки деревини, бажаючи заощадити, набувають обрізну дошку 2 сорту, а потім скаржаться, побачивши на ній плями гнилі. До вад деревини відносяться гнилі, сучки, тріщини, вади будови деревини, ураження грибами і комахами, дефекти обробки, деформації. Вади нормуються в кожному сорті на 1 м або на всю довжину сортименту. У відповідності з вимогами державного стандарту, для пиломатеріалів 2 сорти з хвойних порід дерева допускаються грибні ядровим плями (смуги), заболонні грибні забарвлення і цвіль загальною площею не більше 20% від загальної площі партії. Пиломатеріали листяних порід дерева мають менший «допуск» дефектів з-за своєї нестійкості до гниття. Ядрова і заболонная гнилі допускаються у вигляді окремих плям і смуг в необрізних пиломатеріалах загальною площею до 5%. У обрізної дошки і брусі 2 сорту вони не допускаються взагалі. Деформація дошки, як правило, виникає при сушінні або недотриманні правил зберігання. Сушка дошки має відбуватися в спеціальних промислових приміщеннях з підтриманням постійного температурного режиму і примусовою вентиляцією або на відкритому повітрі. Сушка деревини в штабелях на відкритому повітрі займає приблизно півроку. У промислових масштабах процес скорочується до 1 – 2 місяців, залежно від породи і місцевості, з якої доставлена партія. Зберігання деревини, як на відкритому повітрі, так і складських приміщеннях повинно здійснюватися в штабелях, перекладених спеціальними прокладками для доступу повітря з метою запобігання гниття. На відкритому повітрі над штабелем робиться односхилий навіс, що виступає над крем штабеля не менш, ніж на 0,5 м, що дозволяє захистити дерево від дощу і снігу.
Струганий Брусок і його імітація
Брус з дерева має вигляд паралелепіпеда з квадратним поперечним перерізом. Довжина бруса коливається, так само, як біля дошки. Поперечний переріз – в межах 50 – 120 мм. Він буває незбираним – вирізаним з цілих стовбурів або клеєним – тобто, склеєним з декількох шарів деревини. Клеєний брус вважається кращим, оскільки володіє більш високими характеристиками міцності. Цільний брус поділяється на струганий і необроблений. З необробленого бруса виготовляються крокви, мауерлати, стельові балки та інші, що закриваються згодом конструкції. Струганий брусок, як правило, має менший обсяг перерізу. З струганого бруска виготовляються внутрішні і зовнішні стіни, так само він використовується для всілякої обробки приміщень. Незважаючи на постійне зростання вартості натуральних будівельних матеріалів, варто цільний брус недорого. Допуск на дефекти бруса майже такий же, як при сортуванні дощок. Заглиблення сучків в брусі 2 сорту допускається не більше ніж на одну чверть від загального перерізу, надличие червоточин та інших пошкоджень – не більше 3 на один погонний метр. Окремої розмови заслуговують такі пиломатеріали, як вагонка та імітація бруса. Вагонка являє собою рівні планки зі скошеними краями. Вагонка укладається горизонтально або вертикально і рідше – по діагоналі, так як даний вид укладання більш складний технологічно. Імітація бруса – так само, як і вагонка, є обробним матеріалом. Застругані планки підганяються впритул один до одного. Імітацією бруса обробляються стіни з піноблоків, цегли, а так само каркасні кострукцій. Імітація бруса сосна відрізняється від вагонки відсутністю паза після стикування. Обшивать стены этим материалом можно только горизонтально. Имитация бруса из сосны – простое, красивое и экономичное решение для отделки стен и фасадов. Цена на пиломатериалы – доску и брус растет постоянно. Но несмотря на это, она пока не так высока, как в других странах. Поэтому дома из дерева, а так же, с деревянной отделкой вполне доступное удовольствие для большинства наших соотечественниковПродажа обрезной доски – как купить качественную
Відрізнити необрізну дошку від обрізний зможе навіть дитина. Однак, на практиці бували випадки, коли покупцеві пояснювали, що обрізна дошка – значить обрізана з торців. Тому варто почати з основ. Не обрізна дошка – має таку ж ширину, як стовбур дерева, тобто, вона виготовляється з розпиляного уздовж стовбура. Більше ніяку обробку вона не проходить, тому її бічні краї покриті корою і мають нерівний, як і належить дереву, край.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner