Кошик
29 відгуків
+380 (97) 733-32-02
Будівельні матеріли від "СТРОЙТЕХГРАД"

В Одесі повністю знесений пісок з пляжу «Дельфін» і фактично зникла «Рів'єра»

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції начальник муніципального управління інженерного захисту території та розвитку узбережжя Володимир Соколов, передає кореспондент ТІА «Вікна-Одеса».

Чиновник поінформував про результати обстеження одеських пляжів, проведеного фахівцями відомства. За його даними, в результаті трьох сильних штормів, які відбулися минулої зими, розмито 18% піску на ділянці від Ланжерона до Аркадії і 30% — від Аркадії до 16-ї станції Великого Фонтану. Від пляжу «Ланжерон» залишилася лише третина, на гектар зменшилася площа Лузанівки. Повністю знесений пісок з пляжу «Дельфін», фактично зник пляж «Рів'єра» в Аркадії. Постраждав також щебенчатой пляж.

Разом з тим на двох найбільш проблемних пляжах — для людей з обмеженими фізичними можливостями — пісок перенесло до одного з траверсів, його потрібно тільки розрівняти бульдозером. Ряд пляжів збільшився вдвічі за рахунок зменшення сусідніх, так що, пісок на них будуть перерозподіляти. Всього на пляжі належить повернути близько 40 тисяч кубометрів піску.

Крім того, необхідно відновити 11 траверсів і повністю знищену підпірну стінку на пляжі «Дельфін». Найскладнішим Ст. Соколов називає зону від мису Великого Фонтану до селища Чорноморка, де немає берегозахисних споруд. На цій ділянці місто втрачає в рік 5-6 тисяч квадратних метрів території — зсуви. Відновлення пляжу Чорноморка із спорудженням берегозахисних споруд, на думку фахівця, обійдеться в 500-800 мільйонів гривень. Проект першої черги, що охоплює 750 квадратних метрів берегової лінії (розрахункова вартість — 24 мільйони гривень), вже розроблений.

Начальник управління також повідомив, що на найближчому засіданні виконкому Одеської міськради на намив піску і відновлення траверсів і підпірних стінок на одеських пляжах буде виділено 4,2 мільйона гривень із природоохоронного фонду. Півтора мільйона з них підуть на відновлення берегозахисних укріплень Чорноморки.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner